Göteborgist, üsna toiduvabalt

teisipäev, 30. juuni 2009

 

Tervitused Göteborgist, from the current European heat capital, nagu ma täna kohvipausil juhtumisi kõrva taha panin. Õues kuumus tapab (isegi hilisõhtul), hotellis puudub konditsioneer ja tundub, et ka ventilatsioon, konverentsiruumides võib jälle päeva lõpuks üsna jahe hakata. Kurk on valus. Kohv nii soojendab mitu korda päeva jooksul kui ka aitab "konditsioonis" püsida. Oeh jah. Ja nagu sellest veel vähe oleks. See on viimaste päevade jäämäe veepealne osa (või rohkem temaatikasse - merealune soolajärv või imiku soole metagenoom või Thiomargarita morfoloogia või tundmatud arhed känguru kõhus või bakterid Vahemere turgudel müüdaval lihal :D). Mikrobioloogia on mulle kesk silmnägu lajatanud ja ilmselt ülejäänud enam kui tuhandele osalejale ka.
Oleks vähe öelda, et olen infoga nagu haluga vastu pead saanud. Selle infohulga juures on tunne, nagu oleks ma taevast sadava betoonbloki alla jäänud. Ja kuidas on inimlikult võimalik 1.5 h jooksul tutvuda 500 postriga (per päev!).
Loodetavasti jääb sellest midagi ka püsivalt kõrvade vahele.Vähemalt on mõni ettekanne täitsa tore (lisaks infole). Helicobacter pylori isa, Barry Marshall, rääkis esimese päeva plenaaril lisaks maohädadele ka Helicopter pylori'st ja sellest, et children in South-East Asia are exposed to their grandmothers. Aga see oli ka muidugi mees kes ise haigustekitajat sisse jõi, et Koch'i postulaate täita (ja sai nii muuhulgas Nobeli). Teadus võib sõna otses mõttes maohaavu tekitada :)

Inimese seedekulgla mikrobioomi ja ülekaalulise seotusega kerkis slaidile küsimus: "Do I look fat in these genes?".

Ühe ettekande lõpus tänati seksikut ja sookolli (tegelikult küll kedagi F. Seksik ja H. Sokol).

Tänase päeva bioinformaatika iva sõnastus aga: "If you put garbage in, you get garbage out (& put garbage in, take shit out)".

Me siirdume nüüd linna peale restorani otsima ja jääme homseid mõtteteri ootama.

[Hiljem] Väljas söömise (no ja õlle-) hindade poolest võiks siia võrreldes Tallinnaga jäädagi :)

4 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

" ... children in South-East Asia are exposed to their grandmothers ..." :))) Äärmiselt võluvalt öeldud.

Lea

Anonüümne ütles ...

Lisaks oli veel üks äge ütlemine: Accessory genes. Ma hakkasin kohe joonistama bakteripreilit, kellel on käekotid ja kohvrid DNA'd täis ja paar plasmiidi veel ehteks kaelas ;)

Triinu

Maarja ütles ...

ma just vahemere äärest tagasi ja liha turgudel oli vägade rõõmus.

A Marshall on mu iidol :)

Thredahlia ütles ...

Triinu, eks seal oli neid kilde veelgi, kõik ei jääju meelde :)

Maarja - see liha turul, ütleme nii, et parem, kui ei tea - elu rõõmsam. Ses mõttes on siinpoolkandis turvalisem elada.
Ja Marshall&co on paljude iidol tänu H. pylori'le. Ega nad seda Nobelit ilmaasjata ei saanud :)

Postita kommentaar