Praetud meritint

esmaspäev, 2. aprill 2012

Kalapäev olla ikka neljapäev olnud, aga meil see kodune elu on hetkel meeldivalt aeglane ja kalaisu tabas mind hoopiski reedel. Piia kärusse, käru suunaga Männiku poole ja pöidlad pihku, et kalaputka kinni poleks ja et seal mõni isutav kala ka müügil oleks. Putka oli lahti ja värske kala valik võttis silme eest kirjuks: räim, kilu, meritint, koha, karp, forell, linask, kiisk, lest, koha... äkki oli miskit veel. Vaatasin korra linaskit ja mõtlesin supile, aga hirm tuli nahka. Müüja ajas eelmisele kliendile linaskit kotti ja läks päris võitluseks. Linask, va kurask, tahtis letti tagasi hüpata. Neiu minu taga kiljatas ja kommenteeris, et vähemalt on värske. Lõpused liikusid kõigil kausis lesijatel, värske tõesti.

Koju tulin paari kilo värske meritindiga. Sisikonnad välja, sool peale, rukkijahust läbi ja pannile, umbes nii, aga kilu asemel tint. Natuke tüümianiseid suvikõrvitsat ja porgandit ahjust kõrvale ja küll maitses hea!

praetud meritint

5 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Kus on Männikul kalapood?

Thredahlia ütles ...

Kalapoodi ei ole, aga on lausa legendaarne kalaputka Maxima kõrval. Putka kontseptsioonist ei tasu segadusse sattuda, valik oli ilus ja värske kala letist kaugemale ma ei vaadanud, aga ju sealt soolaheeringat ja suitsusilku ka saab. Tean inimesi, kes lausa Lasnamäelt käivad sellest putkast kala toomas :)

Marju ütles ...

Ma vist hakkan Viimsist nüüd putka poole kimama..
Ehk on samal kalakaupmehel või- naisel veel mõni putka kuskile lähemale püsti pandud?

Thredahlia ütles ...

Lausa koduleht on olemas :)
http://kalakioskid.ee/?page_id=20

Ja nagu näha, on neid putkasid linnas mujalgi.

Anonüümne ütles ...

oi kui abiks info:) just siin mõtlesin, et kui usaldusväärne see Maxima kioski kaup on. Nüüd on süda rahul ja sean millalgi sammud sinnapoole.

Postita kommentaar